fbpx

Памуккале – Бавовняний замок

  • -

Памуккале – Бавовняний замок

Рубрики :Новини , Цікаве

На території Туреччини розташувалося чарівне місце – Памуккале. У перекладі з Турецького бавовняна гора. Це природний об’єкт в який входять 17 геотермальних джерел з температурою води від 35 до 100 ° C і водойми-тераси. Вода, що стікає зі схилів гори, утворює систему химерних водойм з вапняковими стінами (травертину).
Сліпучо-білі тераси (травертинові освіти) виникли на схилі гори в результаті відкладення солей з насичених кальцієм джерел. Там же, поруч з Памуккале можна прогулятися по стародавніх руїн зруйнованого міста Гіераполіс.

7-pamukkale

«Травертини» – природний парк Памуккале, античні міста Иераполиса і Ефес, відомий археологічний центр «Афродісіас», джерело «червоної води» Карахана. У 1988 р Памуккале і руїни міста Иераполиса включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Перші будівлі на місці Иераполиса, розташованого на гірській височині, з’явилися в 2 тисячолітті до н. е., а перші розкопки тут були зроблені в 1887 р німецькою групою археологів на чолі з Карлом Хумана. У 1957 р дослідження Иераполиса продовжилося під керівництвом інституту Археології Італії, який відправив на розкопки групу археологів на чолі з Паоло Верзоне. В даний час археологічні та реставраційні роботи в Ієраполісі тривають.

Основними визначними пам’ятками Иераполиса вважається найбільший на території Туреччини некрополь, амфітеатр, храм-мартирій Св. Філіпа і храм Аполлона. Амфітеатр, будівництво якого завершилося в 206 р. Н.е. е., обладнаний місцями на 15 тис. глядачів і має 300 ступенів, загальна висота яких становить близько 100 м.

hierapolis_theatre-e1423149307427

Некрополь Иераполиса, при будівництві якого використовували вапняковий камінь та мармур, розташовувався за межами кріпосних стін уздовж доріг. Умершх тут ховали згідно з їх звичаями, і тому в некрополі зустрічається велика різноманітність могильних пам’ятників і надгробків, серед яких можна виділити три типи: це саркофаги, лікійські могили і склепи.

Недалеко від Памуккале знаходиться ще одна природна пам’ятка – «Басейн Клеопатри». Це басейни з термальною водою (+36 ° C), збагаченої магнієм, сульфатом кальцію і вуглеводнем і має гіркувато-солоний смак, що нагадує Боржомі.

pamukkale (1)

Завершивши свою подорож по Ієраполісі, варто наостанок заглянути в музей, розташований в будівлі римських лазень, побудованої на початку 2 століття до н. е. Експозиція музею представлена коштовностями, монетами, саркофагами, численними скульптурами і барельєфами, знайденими в древніх містах – Лаодикії, Колоси і Триполіс.